آیا قالیباف با مذاکره ایران و آمریکا موافق است؟

آیا قالیباف با مذاکره ایران و آمریکا موافق است؟ آیا قالیباف با مذاکره ایران و آمریکا موافق است؟

قالیباف گفت: ما مخالف دیپلماسی و مذاکره نیستیم اما عقیده داریم مذاکره با آمریکا مطلقا مضر و ممنوع است.

محمدباقر قالیباف در جریان نشست علنی امروز مجلس در نطق پیش از دستور خود درباره مذاکرات با کشورهای دیگر گفت: تاریخ ۱۷ ساله نشان می‌دهد ایران همواره در چارچوب قواعد بین‌المللی و منافع ملی خود سخاوتمندانه ترین همکاری‌ها را با آژانس داشته است اما اغلب جز دشمنی‌های افزونتر و باج‌خواهی‌های بیشتر چیزی عاید آن نشده است.

رئیس مجس گفت: ملت ایران با اراده سیاسی جدید خود که در ماه‌های گذشته به بهترین وجه آشکار شده است و بنده و شما افتخار نمایندگی آن را داریم بر همه تفکرات سازش‌طلبانه و معامله‌گرانه مهر بطلان زده و راه مقاومت فعال را با قدرت انتخاب کرده است البته ما مخالف دیپلماسی و مذاکره نیستیم اما عقیده داریم مذاکره با آمریکا مطلقا مضر و ممنوع است و مذاکره با کشورهای اروپایی باید با حداثر بی‌اعتمادی انجام شود.

قالیباف: در دوران پسا عین‌الاسد هستیم

او افزود: مذاکره با آژانس باید با اطمینان از استقلال آنها از قدرتهای سلطه‌گر صورت گیرد و مذاکره با بقیه کشورها نیز باید بر حسب این شاخص طرح‌ریزی شود که در صحنه‌های حساس چقدر از حقوق ملت حمایت می‌کنند. علاوه‌بر اینکه ما اعتقاد داریم هر نوع مذاکره باید از موضع قدرت و با اتکا به اراده مستحکم ملت ایران و توانمندی دستگاه‌های مسوول و نهادهای انقلابی صورت گیرد.

 
این متن در خبر آنلاین منتشر شده و انتشار آن در حالا زندگی به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.