تسلط جنبش انصارالله بر منطقه قانیه

تسلط جنبش انصارالله بر منطقه قانیه تسلط جنبش انصارالله بر منطقه قانیه

تهران- جنبش انصارالله یمن پس از کنترل کامل بر منطقه ردمان در استان البیضا، بر جبهه قانیه در این استان جنوبی مسلط شده است.

به گزارش پایگاه خبری نیوز یمن، منابع میدانی اعلام کردند که روز یکشنبه انصارالله با حمله گسترده بدون توقف که از عصر شنبه آغاز شده بود، بخش عمده‌ای از منطقه قانیه در استان البیضا را تحت کنترل خود گرفته است.

گفته می‌شود که حمله انصارالله از جانب کوهستان فلق در غرب قانیه که نیروهای انصارالله در آن متمرکز بودند صورت گرفته است و پس از آن نیروهای آنها جاده قانیه- ردمان را قطع کردند که منجر به محاصره بقیه مناطق قانیه شد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن تعداد حملات هوایی ائتلاف سعودی از فروردین ‌ماه تا کنون را بیش از ۲ هزار و ۴۹۱ حمله عنوان کرد و افزود: در این مدت بیش از ۱۷۰ عملیات هجومی نیز توسط نیروهای این ائتلاف انجام شده است.

عربستان و امارات از فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور غربی و عربی و با کمک آمریکا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رییس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، حملات گسترده‌ای را علیه یمن آغاز کردند.

بر اثر این تجاوز تاکنون هزاران یمنی کشته شده و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.

 
این متن در ایرنا منتشر شده و انتشار آن در حالا زندگی به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.