۲۸ میلیارد ریال برای تعمیر شناور یدک کش "یادگار۲" چابهار هزینه شد

۲۸ میلیارد ریال برای تعمیر شناور یدک کش "یادگار۲" چابهار هزینه شد ۲۸ میلیارد ریال برای تعمیر شناور یدک کش "یادگار۲" چابهار هزینه شد

چابهار - معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت: تعمیرات زیرآبی یدک‌کش یادگار۲ با اعتبار ۲۸ میلیارد ریال در بازه زمانی ۴۰ روز توسط شرکت کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران انجام شد.

عباس آذرپیکان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مهم‌ترین ماموریت این شناور یدک‌کش، انجام عملیات پهلودهی و جداسازی کشتی‌های تجاری و نفتی، عملیات مقابله با آتش و آلودگی است.

وی ادامه داد: این شناور پرقدرت از چهار هزار و ۴۰۰ اسب بخار و توان کشش بیش از ۵۰ کیلونیوتن برخوردار است.

او با اشاره به استانداردها و دستورالعمل‌های لازم برای تعمیر و نگهداری شناورهای دریایی، گفت: تعمیرات اساسی باید براساس استانداردهای موسسات رده‌بندی در مراکز تعمیرات حوضچه خشک شناورها صورت گیرد که برای اجرای آن لازم است یدک کش از آب خارج و اقدامات فنی طبق شرح کارِ مصوب انجام شود.

معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: یکی از شاخص‌های مثبت این پروژه اتمام زودتر از موعد فرایند تعمیرات است که ۲۰ روز زودتر از موعد قانونی قرارداد به پایان رسیده و با توجه به نقش راهبردی شناور یادگار ، بسیار ارزنده و قابل تحسین است.

به گفته آذرپیکان، استفاده از ظرفیت ساخت و تولید مواد اساسی مورد نیاز شناور در داخل کشور و ایجاد فرصت‌های شغلی مستقیم (۴۰نفر) و غیرمستقیم (۲۵نفر) نیز از دیگر نکات ارزنده این پروژه است.

آذرپیکان ادامه داد: اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان با استفاده از ظرفیت‌های مشاوران فنی در حوزه نگهداری و تعمیر تجهیزات دریایی، برنامه‌ریزی مدونی را در دست اجرا دارد.

این متن در ایرنا منتشر شده و انتشار آن در حالا زندگی به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.