رقابت در جذابیت؛ سیکس پک یا معمولی ِ تُپُل

رقابت در جذابیت؛ سیکس پک یا معمولی ِ تُپُل رقابت در جذابیت؛ سیکس پک یا معمولی ِ تُپُل

نظرات متفاوتی در مورد بهترین هیکل مردانه از دید خانم‌ها وجود دارد. هیکل جذاب مردانه از دید خانم‌ها می‌تواند بسیار متنوع و البته متفاوت و عجیب باشد.

برترین‌ها: نظرات متفاوتی در مورد بهترین هیکل مردانه از دید خانم‌ها وجود دارد. هیکل جذاب مردانه از دید خانم‌ها می‌تواند بسیار متنوع و البته متفاوت و عجیب باشد.

چند سالی است که با داغ شدن بازار صنعت «فیتنس» و «بادی بیلدینگ» از یک‌سو و دسترسی ایرانیان به صفحات شبکه‌های اجتماعی مدل‌های غربی از سوی دیگر، الگو‌های زیبایی و بدنسازی مرد «شکم تخت و سینه پهن» یا همان «سیکس پک‌دار»، در ایران هم رایج شده است. اما تحقیقات جدید نشان می‌دهد که مردم این‌روز‌ها تمایل بیشتری به اندام «بابا تپلی» یا همان اندام معمولی مردانه دارند و آن را به اندام مردان بدنساز، ترجیح می‌دهند. این تحقیقات نشان می‌دهد که تنوع در بدن‌ها و احساس آرامش از معمولی بودن، در حال بازگشت به فضای عمومی است.

⁠نزدیک به ۷۵ درصد افراد اندام «بابا تپلی» را به اندام مرد بدنساز ترجیح می‌دهند. این افراد به وضوح از ترجیح بدن مردانه «نرم» و «گرد» نسبت به بدن مردانه سفت، عضلانی و لاغر صحبت کرده‌اند. ⁠


«بابا تُپُلی» یعنی چه و چه کسی مبتکر آن بوده است؟⁠

اصطلاح «بابا تپلی»، عبارتی بود که در اواسط دهه ۲۰۱۰ میلادی رایج شد. این اصطلاح را یک جوان ۱۹ ساله آمریکایی به نام «مکنزی پیرسون» که دانشجوی سال دوم دانشگاه «کلمسون» در کارولینای جنوبی آمریکا بود، درست کرد. او در اواخر ماه آوریل سال ۲۰۱۵ در نشریه دانشجویی انجمن «اودیسه کلمسون» مقاله‌ای با عنوان «چرا دختر‌ها بابا تپلی‌ها را دوست دارند؟» نوشت. ایده اصلی او این بود که زنان جوان آمریکایی مردانی را دوست دارند که بتوانند بین غذا خوردن و ورزش کردن تعادلی ایجاد کنند و آن‌قدر‌ها هم سفت و سخت و عضلانی نباشند.


مردان چاق هم در لیست هیکل های زیبای مردانه هستند؟

حتی اگر شما کمی اضافه وزن دارید، بسیار قوی به نظر می‌رسید. اساسا، فردی چاق بودن بسیار خوب است، که به نظر ما دلگرم کننده هم است، استفاده از باشگاه بدنسازی فقط برای ورزشکاران نیست، بلکه به یک شیوه زندگی اصلی تبدیل شده است.

آقایان نسل ما با داشتن زندگی سالم و مطابق مد روز، برای داشتن مطلوب‌ترین و بهترین بدن، تحت فشار قرار دارند و باید به آقایانی که برای ورزش وقت کافی ندارند (هیکل مردانه معمولی)، اطمینان دهیم که زنان مجذوب آن‌ها هم می‌شوند. هیکل مردانه زیبا می‌تواند بسیار بسیار جذاب باشد، اما همه چیز نیست.

حتی دیده شده مرد‌هایی که قدرت کلامی مناسبی دارند (که البته قابل آموزش است) و به خوبی می‌دانند زن‌ها چه حرف‌هایی را دوست دارند بشنوند بسیار موفق‌تر از مرد‌هایی با زیباترین اندام مردانه در جذب خانم‌ها عمل می‌کنند، این نشان می‌دهد هیکل مردانه جذاب همه چیز نیست.


بله، قد هنوز هم مهم است

با کمال تعجب، اکثر زنان یک مرد قد بلند را ترجیح می‌دهند و برایشان در زمره هیکل‌های زیبای مردانه قرار دارد، شاید به این دلیل باشد که احساس محافظت، امنیت یا زنانگی بیشتری می‌کنند بخصوص اگر دوست داشته باشند کفش پاشنه بلند بپوشند.

پاسخ این سؤال قطعا در طول زمان نهفته است و احتمالا از عصر حجر به ارث رسیده است.


رگ ‌های بیرون زده هنوز هم سوژه هستند

مردان وقتی رگ‌های جدید بعد از تمرین سنگین خود را نشان می‌دهند، هیجان زده می‌شوند و به هیکل جذاب مردانه خود افتخار می‌کنند. به هر حال در کمال تعجب هنوز دخترانی هستند که مردان با رگ‌های بیرون زده را جذاب می‌دانند.

مروری بر جستجو‌های گوگل و یاهو نشان می‌دهد دختران زیادی که تعدادشان بیشتر است می‌گویند که آن‌ها وحشتناک و نفرت انگیزاند و هیکل ترکه‌ای مردانه را ترجیح می‌دهند.


هیکل مرد میانسال (dad-bod)

اگر قرار باشد تمام ویژگی های بدنی که زنان می پسندند را با هم ترکیب کنید، هیکل یک مرد میانسال سر حال (درصد کم چربی در ناحیه شکم، شانه هایی صاف، هیکل عادی بدون عضله زیاد یا خیلی لاغر) بدست می آید.

به این ترتیب زنان مردی را با هیکل یک مرد میانسال را نسبت به عکس نیمه لخت در باشگاه بدنسازی ترجیح می دهند، علت این است که این مردان معمولا غرور کمتری دارند.

هنگام ملاقات با یک خانم، چندان جذاب نیست که نشانه‌هایی از استرس داشته باشید که چه چیزی بخورید و نگران زمانی باشید که می‌خواهید به باشگاه روید. اگرچه ممکن است این هیکل و اندام برای اکثر زنان ایده آل نباشد، ولی اگر بدن شما به این شکل است، به آن ببالید.

بنابراین آقایان، با اعتماد به نفس لباس بپوشید و نشان دهید از زندگی لذت می‌برید. از این گذشته، کلم بروکلی بخار پز و رعایت رژیم خاص از آقایان جنتلمن نمی‌سازد.