دو خودروی لندرور رنجرور و رنجرور اسپرت ۲۰۲۱ معرفی شدند

دو خودروی لندرور رنجرور و رنجرور اسپرت ۲۰۲۱ معرفی شدند دو خودروی لندرور رنجرور و رنجرور اسپرت ۲۰۲۱ معرفی شدند

فیس‌لیفت جدید شاسی‌بلند رنجرور به‌همراه مدل‌های تازه برای ۲۰۲۱ معرفی شده است. لندرور رنجرور فیفتی ادیشن و مدل پرفورمنس رنجرور اسپرت SVR از محصولات جدید هستند.

شاسی‌بلند لوکس رنجرور پنجاهمین سالگرد تولیدش را جشن می‌گیرد. این موضوع درحالی اتفاق می‌افتد که خودروسازی جگوار لندرور با مشکلات مالی مواجه است و احتمال توقف تولید بعضی محصولاتش وجود دارد. معرفی فیس‌لیفت جدید خودروهای رنجرور و رنجرور اسپرت نشان‌ از تداوم تولید این مدل‌های لندرور دارد.

لندرور رنجرور

رنجرور جدید با پیشرانه‌های چهارسیلندر، شش‌سیلندر و هشت‌سیلندر بنزینی و دیزلی به‌همراه فناوری هیبریدی یا در مدل‌های پلاگین هیبریدی عرضه می‌شود. این شاسی‌بلند لوکس برای سال آینده، در سه مدل جدید عرضه می‌شود. رنجرور sv اتوبیوگرافی بلک ادیشن، اتوبیوگرافی فیفتی ادیشن و مدل hse westminster، تیپ‌های جدید این خودرو هستند که مدل فیفتی ادیشن به‌مناسبت پنجاهمین سالگرد تولید رنجرور و تنها در ۱،۹۷۰ دستگاه ساخته می‌شود.

 

 

پیشرانه‌های لندرور رنجرور ۲۰۲۱ قدرت موتور گشتاور موتور
سه‌لیتری شش‌سیلندر خطی بنزینی توربو با فناوری هیبریدی (نیم‌هیبریدی) ۳۵۵ اسب‌بخار ۴۹۵ نیوتن‌متر
سه‌لیتری v6 توربودیزل ۲۵۴ اسب‌بخار ۶۰۰ نیوتن‌متر
پنج‌لیتری v8 بنزینی سوپرشارژ ۵۱۸ اسب‌بخار ۶۲۵ نیوتن‌متر
دو‌لیتری چهارسیلندر بنزینی توربو پلاگین‌هیبرید ۳۹۸ اسب‌بخار ۶۴۰ نیوتن‌متر

قیمت مدل پایه‌ی این شاسی‌بلند بریتانیایی با پیشرانه‌ی سه‌لیتری بنزینی از ۹۲ هزار دلار شروع می‌شود. گفتنی است، این خودرو با فاصله‌ی محوری بلند نیز سفارشی است.

رنجرور اسپرت

مدل اسپرت شاسی‌بلند رنجرور نیز برای سال جدید بهبود‌هایی را تجربه کرده است. مدل جدید svr کربن ادیشن با چهره‌ای تهاجمی‌تر به لیست مدل‌های رنجرور اسپرت اضافه شده است. این محصول با کاپوت فیبرکربنی برجسته، شبکه‌های اطراف سپر جلو، تریم فیبرکربنی داخل خودرو و رینگ‌های ۲۲ اینچی مشکی متمایز می‌شود. رنجرور svr کربن ادیشن از همان پیشرانه‌ی پنج‌لیتری v8 سوپرشارژ اما با قدرت ۵۷۵ اسب‌بخار و گشتاور ۷۰۰ نیوتن‌متر استفاده می‌کند که آن را به قوی‌ترین مدل رنجرور بدل کرده است.

همچنین بسته‌ی جدید پریمیوم بلک نیز برای رنجرور اسپرت p525 hse dynamic عرضه می‌شود که تریم مشکی کاپوت و پشت خودرو، جلوپنجره و شبکه‌های اطراف، سپر خودرو و آینه‌های جانبی‌اش را شامل می‌شود. سقف مشکی‌‌رنگ به‌همراه رینگ‌های همرنگ ۲۱ یا ۲۲ اینچی از دیگر ویژگی‌های تریم پریمیوم بلک است.

داخل رنجرور اسپرت ۲۰۲۱ در مدل پایه‌ی se از صندلی‌های چرمی با قابلیت تنظیم ۱۴ جهته در صندلی‌های جلو و در مدل‌های hse سیلور ادیشن، hst و hse dynamic نیز از صندلی‌های چرمی با قابلیت تنظیم ۱۶ جهته در جلو استفاده شده است. مدل‌های اتوبیوگرافی نیز از قابلیت تنظیم ۲۲ جهته صندلی‌های جلو، نورپردازی داخل خودرو، کنسول مرکزی با ظرفیت ۷/۸ لیتر به‌همراه خنک‌کننده یا یخچال سفارشی بهره می‌برند.

همچنین جدید‌ترین سامانه‌ی اطلاعات و سرگرمی touch pro duo این خودروساز به‌همراه دو صفحه‌نمایش ۱۰ اینچی با قابلیت پشتیبانی از اپل کارپلی و اندروید اتو با این محصول عرضه می‌شود. افزون‌بر‌این، صفحه‌ی کیلومتر‌شمار دیجیتالی ۱۲ اینچی و هداپ دیسپلی نیز از دیگر امکانات رنجرور اسپرت است. ارزان‌ترین رنجرور اسپرت در تیپ se و با پیشرانه‌ی نیم‌هیبریدی سه‌لیتری بنزینی، ۶۹ هزار و ۵۰۰ دلار قیمت دارد. قیمت سایر مدل‌های این شاسی‌بلند اسپرت را در جدول مشاهده می‌کنید.

مدل‌های رنجرور اسپرت پیشرانه قدرت موتور گشتاور موتور قیمت خودرو در بازار آمریکا
se نیم‌هیبریدی سه‌لیتری شش‌سیلندر توربو (بنزینی) ۳۵۵ اسب‌بخار ۴۹۵ نیوتن‌متر ۶۹ هزار و ۵۰۰ دلار
hse سیلور ادیشن نیم‌هیبریدی سه‌لیتری شش‌سیلندر توربو (بنزینی) ۳۵۵ اسب‌بخار ۴۹۵ نیوتن‌متر ۷۸ هزار و ۵۰۰ دلار
hse سیلور ادیشن سه‌لیتری v6 توربو (دیزل) ۲۵۴ اسب‌بخار ۶۰۰ نیوتن‌متر ۷۹ هزار و ۵۰۰ دلار
hse p400e سیلور ادیشن پلاگین هیبریدی با موتور دو‌لیتری چهارسیلندر توربو بنزینی ۳۹۸ اسب‌بخار ۶۴۰ نیوتن‌متر ۸۳ هزار دلار
hst نیم‌هیبریدی سه‌لیتری شش‌سیلندر توربو (بنزینی) ۳۹۵ اسب‌بخار ۵۵۰ نیوتن‌متر ۸۴ هزار دلار
hse dynamic پنج‌لیتری v8 سوپرشارژ (بنزینی) ۵۱۸ اسب‌بخار ۶۲۵ نیوتن‌متر ۸۷ هزار و ۵۰۰ دلار
p400e اتوبیوگرافی پلاگین هیبریدی با موتور دو‌لیتری چهارسیلندر توربو بنزینی ۳۹۸ اسب‌بخار ۶۴۰ نیوتن‌متر ۹۰ هزار دلار
p525 اتوبیوگرافی پنج‌لیتری v8 سوپرشارژ (بنزینی) ۵۱۸ اسب‌بخار ۶۲۵ نیوتن‌متر ۹۸ هزار و ۵۰۰ دلار
svr پنج‌لیتری v8 سوپرشارژ (بنزینی) ۵۷۵ اسب‌بخار ۷۰۰ نیوتن‌متر ۱۱۵ هزار و ۵۰۰ دلار
svr کربن ادیشن پنج‌لیتری v8 سوپرشارژ (بنزینی) ۵۷۵ اسب‌بخار ۷۰۰ نیوتن‌متر ۱۳۰ هزار دلار