سه نمایشنامه «ذَبیح»، «خواستگارانِ مهری‏ناز» و «صبا»، رونمایی خواهند شد

سه نمایشنامه «ذَبیح»، «خواستگارانِ مهری‏ناز» و «صبا»، رونمایی خواهند شد سه نمایشنامه «ذَبیح»، «خواستگارانِ مهری‏ناز» و «صبا»، رونمایی خواهند شد

سه نمایشنامه به نویسندگی صبوره رنگرز که زیر نظر مستقیم دکتر عطاالله کوپال شکل گرفته‌اند، جمعه این هفته رونمایی خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سه نمایشنامه «ذَبیح»، «خواستگارانِ مهری‏ناز، شاهدختِ دیارسختستان!» و «صبا» به نویسندگی صبوره رنگرز، در مجموعه تئاتر شهر رونمایی می‌شوند.

مراسم رونمایی از این سه نمایشنامه که توسط نشر آماره منتشر شده‌اند، ساعت ۱۶ روز جمعه (هفتم خرداد) در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر برگزار می‌شود.

در این مراسم، عطاالله کوپال، مدرس و پژوهشگر تئاتر، شهرام احمدزاده، منتقد و پژوهشگر و هومن بنائی، منتقد و پژوهشگر به معرفی کتاب‌های «ذَبیح»، «خواستگارانِ مهری‏ناز، شاهدختِ دیار سختستان!» و «صبا» خواهند پرداخت.

صبوره رنگرز در نمایشنامه «ذَبیح» به موضوع جنایت پرداخته که همواره ذهن بشر را از دیرباز، از بدو خلقت تا امروز، به خود مشغول داشته است. او در نمایشنامه «خواستگارانِ مهری‏ناز، شاهدختِ دیار سختستان!» با اقتباس از شیوه‏‌ نمایش‏‌های سنتی ایرانی، به ویژه «تخت‌حوضی»، توانسته است تلفیق مناسبی از شیوه تئاتر مدرن با نمایش‌های سنتی به عمل آورد.

نمایشنامه «صبا» نیز در واقع نوعی متادرام است. یعنی نمایشنامه‏‌ای درباره‌‏ نمایشی دیگر، که شخصیت‌‏های نمایشنامه‏‌ نخستین قرار است آن را به صحنه ببرند. این سه نمایشنامه در کارگاه نوآوران ادبیات و زیر نظر مستقیم دکتر عطاالله کوپال شکل گرفته است.

۵۷۵۷