جزییات حمله و سوء قصد به عوامل برنامه تلویزیونی «در شهر» چیست؟

جزییات حمله و سوء قصد به عوامل برنامه تلویزیونی «در شهر» چیست؟ جزییات حمله و سوء قصد به عوامل برنامه تلویزیونی «در شهر» چیست؟

سیدمرتضی عمادی، یکی از مدیران شبکه پنج سیما، حمله به عوامل برنامه «در شهر» را، ناشی از تحریک افرادی در روستای فشافویه دانست که نمی‌خواستند مشکلات مردم این منطقه، رسانه‌ای شود.

به دنبال حادثه برای عوامل و دست اندرکاران برنامه «درشهر» در روستای فشافویه، مدیر گروه «تهران و شهروندی» شبکه پنج سیما، با تشریح جزئیات حمله به این گروه، از تحت پیگرد قراردادن عامل آن خبر داد.

سیدمرتضی عمادی، درباره اتفاقی که برای این گروه برنامه‌ساز افتاد، توضیح داد: «با توجه به درخواست مردم روستایی در اطراف فشافویه که به همان روسای فشافویه شناخته می‌شود، گروه برنامه «درشهر» برای پیگیری و بررسی مطالبات مردم از جمله مشکل آب، رفت و آمد کامیون‌ها در خیابان‌ها و جاده‌های نامناسب و ... به این روستا رفت. در همان دقایق اولیه که دوربین برنامه مشغول انجام مصاحبه و شنیدن صدای مردم برای بیان مشکلات و مطالبات‌شان بود، عده‌ای که معلوم بود به منظور کارشکنی از سوی برخی عوامل تحریک شده بودند، با فحاشی و حرف‌های رکیک به دنبال پراکنده کردن مردم بودند تا صدای اعتراض مردم را خاموش کنند و این مشکلات از طریق رسانه به گوش مسئولان نرسد.»

او ادامه داد: «در این شرایط، عوامل «در شهر» با دفتر برنامه تماس گرفتند و شرایط را تشریح کردند که ما توصیه کردیم با حفظ آرامش به کار خود و شنیدن صدای مردم ادامه دهند. اما متاسفانه این فحاشی‌ها اوج می‌گیرد و به درگیری و خشونت منجر می‌شود و در این بین، فردی با سلاح سرد( چاقو) به همکاران «در شهر» و خبرنگار این برنامه حمله‌ور می‌شود که خوشبختانه با هوشیاری و مانع شدن مردم، ناکام می‌ماند.»

عمادی تاکید کرد: «این هجوم و حملات با چاقو و تهدید که به اقرار اهالی، از سوی یکی از وابستگان از اعضای شورای آن منطقه صورت گرفت، موید این مساله است که ترس از انعکاس مشکلات این روستا که نشان از بی تدبیری و کم‌کاری مسئولان مربوطه است، دلیل این اقدام بوده و خواسته‌اند جلوی انتشار این گونه واقعیات را بگیرند.»

مدیر گروه «تهران و شهروندی» شبکه ۵ سیما افزود: «در این شرایط تهدیدآمیز، مصاحبه همکاران ما در برنامه « درشهر» نیمه کاره ماند و گروه محل را برای حفظ جان خود ترک کرد.»

عمادی با اشاره به پیگیری‌های شبکه برای تحت پیگرد قرار دادن عاملان حادثه گفت: «از نیروی انتظامی و دستگاه قضایی که با جدیت به این حادثه تاسف‌بار ورود کرده‌اند، قدردانی می‌کنیم و انتظار داریم با عامل یا عاملان مربوطه برخورد قانونی شود.»

او با تاکید بر این‌که برنامه «در شهر» از سابقه ۲۵ ساله برخوردار است و به برندی در این حوزه برای پیگیری مطالبات مردم تبدیل شده است، ادامه داد: «وقتی مردم به راحتی با گروه «در شهر» درددل می‌کنند و از مشکلاتشان می‌گویند و دوربین این برنامه با حضور در مناطق، توانسته است، گره‌ای از مشکلات هموطنان عزیزمان باز کند، توهین به این مجموعه به معنای توهین به خواسته‌های مردم است.»