به نقل از معاون وزیر بهداشت، ایران از موفق ترین کشورها در مبارزه با کروناست

به نقل از معاون وزیر بهداشت، ایران از موفق ترین کشورها در مبارزه با کروناست به نقل از معاون وزیر بهداشت، ایران از موفق ترین کشورها در مبارزه با کروناست

ایلام - معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ایران یکی از موفق ترین کشورهای دنیا در زمینه مقابله با ویروس کرونا بوده و در این حوزه موفق عمل کرده است.

دکتر قاسم جان بابایی روز یکشنبه در سی و دومین جلسه ستاد استانی مبارزه با کرونا در استان ایلام اظهار داشت: با وجود مشکلات اقتصادی و تحریم ها اما به لطف رهبری های عالمانه مقام معظم رهبری، پای کار بودن رییس جمهوری و هیات دولت، تشکیل مداوم و مرتب ستاد ملی مبارزه با کرونا، تلاش مسوولان، جهاد کادر درمانی و همکاری مردم کرونا مدیریت شده است.

وی افزود: بیشتر مردم با جدی گرفتن مقوله ویروس مخرب کرونا با رعایت نکات بهداشتی پیشگیرانه و قوانین فاصله گذاری اجتماعی، کاهش مراسم ها و اجتماعات، کاهش و لغو سفرهای غیرضروری، پایین آمدن سطح مراجعه به اماکن عمومی با مسوولان در زمینه مبارزه برای مهار کرونا همکاری مجدانه داشته اند.

جان بابایی تاکید کرد: اما با این وجود در ماه های خرداد و تیر با ساده انگاری ویروس کرونا از سوی مردم و عادی شدن اوضاع، این ویروس فرصت بیشتری برای جولان دادن پیدا کرد و همین امر موجب افزایش میزان مبتلایان و مرگ و میرها در استان های مختلف به ویژه استان های نوار مرزی غرب کشور شد.

وی با بیان اینکه رهبرانقلاب به عنوان عالی ترین مقام کشور، بخشنامه ها و دستورالعمل های ستاد ملی کرونا را پیروی و بکارگیری می کند، یادآور شد: مردم نیز همچون ایشان به آگاهی لازم در خصوص عوارض خطرناک و گاه جبران ناپذیر کرونا دست یافته اند و موازین و پروتکل های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا را رعایت می کنند.

وی اضافه کرد: هدف اصلی ستاد ملی مبارزه با کرونا و مسوولان به ویژه وزارت بهداشت کاهش تولید بیمار و مرگ و میر، حفظ وضعیت موجود در مناطق سفید و عبور نقاط قرمز و زرد به سمت سفید است.

جان بابایی در مورد تجهیزات و امکانات درمانی استان ایلام هم گفت: ایجاد مرکز آنژیوگرافی و جراحی قلب باز برای جلوگیری از اعزام بیماران قلبی ایلام به استان های همجوار، ایجاد مرکز پرتودرمانی برای بیماران نیازمند شیمی درمانی، احداث مرکز اعصاب و روان و روان پزشکی در استان، تامین تجهیزات و امکانات کامل بیمارستان ۳۶۰ تخت خوابی ایلام و مشارکت در تکمیل و تجهیز و تامین نیروی انسانی بیمارستان شهرستان ملکشاهی و نیز ایجاد اورژانس تخصصی شبانه روزی در شهرستان های تازه تاسیسی چون هلیلان در دستور کار پیگیری قرار خواهد گرفت.

معاون درمان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به منطور بازدید از امکانات و تجهیزات درمانی استان ظهر امروز وارد فرودگاه ایلام شد.

 
این متن در ایرنا منتشر شده و انتشار آن در حالا زندگی به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.