نشست تجاری فناوری بین شرکت های دانش بنیان ایران و روسیه برگزار شد

نشست تجاری فناوری بین شرکت های دانش بنیان ایران و روسیه برگزار شد نشست تجاری فناوری بین شرکت های دانش بنیان ایران و روسیه برگزار شد

نشست تجاری فناوری میان شرکت‌های دانش‌بنیان ایران و روسیه برگزار شد تا شرکای تجاری روسی بازار محصولات ایران‌ساخت را در کشورشان توسعه دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری، ۳۰ شرکت دانش‌بنیان و خلاق ایرانی با حمایت مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری عازم کشور روسیه شدند تا دستاوردهای خود را در نمایشگاه ماکس ۲۰۲۱ ارائه کنند. همچنین این شرکت‌ها با حضور در نشست تجاری و فناوری با شرکای روسی خود بازار محصولات و خدماتشان را نیز توسعه می‌دهند.

این تیم ۳۰ نفره شامل شرکت‌هایی در حوزه‌های فناورانه «تجهیزات و ماشین‌آلات صنعتی»، «مواد»، «سلامت» و «برق و الکترونیک» می‌شود. برای ۳ هزار شرکت فناور روسی نیز دعوت‌نامه ارسال شده است تا در این نشست حضور یابند و تعاملات میان شرکت‌های ایرانی و روسی رونق گیرد.

دیدارهای دو جانبه و نشست‌های رودررو میان شرکت‌های ایرانی با شرکت‌های متناظر روسی با هدف افزایش همکاری های علمی و آشنایی طرفین با ظرفیت های فناورانه دو کشور برگزار می‌شود.

نخستین نشست مشترک میان شرکت های دانش بنیان ایرانی و روسی سال ۹۸ به ریاست سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری انجام شد. این دیدارها دستاوردهای مهم و قابل توجهی برای دو طرف داشت و تعاملات تجاری و فناورانه آنها را افزایش داد. امروز برای دومین بار این نشست میان شرکت‌ها برگزار می‌شود.