چرا خبر قبر رایگان مردم را عصبانی کرد؟

چرا خبر قبر رایگان مردم را عصبانی کرد؟ چرا خبر قبر رایگان مردم را عصبانی کرد؟

گفتگوی ناهید خداکرمی با خبرگزاری فارس، یک جمله خاص داشت که توجه افکار عمومی را به خودش جلب کرد؛ «برای هر تهرانی یک قبر رایگان در نظر گرفته‌ایم»

برترین‌ها: گفتگوی ناهید خداکرمی با خبرگزاری فارس، یک جمله خاص داشت که توجه افکار عمومی را به خودش جلب کرد؛ «برای هر تهرانی یک قبر رایگان در نظر گرفته‌ایم»

جمله‌ای که انگار وضعیتی نمادین و سیاه را نشان می‌دهد؛ تنها چیز رایگان این روز‌ها مرگ و قبر است؟ افکار عمومی به واسطه روز‌های عجیبی که از سر گذرانده، به واسطه درام عجیب این سال‌ها، تاخیر وحشتناک و نابخشودنی درواکسیناسیون، تورم و هزار و یک تلخی دیگر، با «قبر مجانی» انگار آتش به جانش افتاده. شاید هم از پس این مصاحبه نیت خیری در میان باشد، اما خب کسی شاید امکانات مرگ را نخواهد، آدم‌ها شاید بیشتر زندگی بخواهند و چیز‌هایی که بیشتر امید و انگیزه بدهد.

اما در این روز‌ها چقدر می‌شود امیدوار بود؟ اصلا می‌شود به آینده فکر کرد؟ ما حتی حال را هم از دست داده‌ایم، درباره قبررایگان و هر آن چه دل تنگتان می‌خواهد اینجا بنویسبد این تنها کاری‌ست که از ما برمی‌آید.

کاربری در این باره نوشت: خوب قبرامونم که آماده اس کی بمیریم؟

دیگری نوشت: هیچ کجای دنیا تبلیغ مرگ نمیکنند کجای دنیا را سراغ دارید به مردمش گفته باشد تابوت مجانی میدهد؟ کجای دنیا گفته است مراسم کلیسا مجانی برگزار میشود؟ کجای دنیا در بحرانی‌ترین و تنش زا‌ترین دوران به مردمش به جای امیدواری وعده قبرمجانی بدهد؟

کاربری دیگری نوشت: چرا فقط برای تهرانی‌ها قبر مجانی در نظرگرفته شده؟ ما شهرستانی‌ها آدم نیستیم؟ لطفا امکانات رو متوازن توزیع کنید!

دیگری نوشت: قبر مجانی هم بهتون میدن دیگه چه بهونه‌ای دارین برا نمردن

کاربری نوشت: ۶ ماه پیش میگفتن برای همه واکسن مجانی در نظر گرفته شده و همه رو تا پایان پاییز واکسینه می‌کنیم.
الان میگن واسه همه مردم قبر مجانی در نظر گرفته شده. فوق‌العاده‌اید شما.

کاربری دیگری نوشت: تو سوئد یکی افسردس تمام امکانات رو براش رایگان میکنن که دوباره امید به زندگی بدست بیاره
تو ایران میخوان برای هر تهرانی یه قبر مجانی بدن.

کاربری این طور نوشت: حس میکنم این قبر مجانی شدن یعنی اصلا اتفاقات خوبی و در پیش رو نداریم.

دیگری نوشت: بهای این قبر‌ها به قیمت جان ما هست. مجانی نیست. اگر به وقتش واکسن زده بودیم قبر مجانی هم نیاز نبود.
تاوان بی تدبیری مسولان ما