گوشی های هوشمند پزشکی تولید شد

گوشی های هوشمند پزشکی تولید شد گوشی های هوشمند پزشکی تولید شد

محققان در یک شرکت دانش بنیان نمونه هوشمند گوشی های هوشمند پزشکی را به تولید رساندند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری، بهمن منصوری رئیس هیئت مدیره یک شرکت دانش‌بنیان گفت: نمونه مکانیکی، دیجیتال و همچنین بدون سیم گوشی‌های پزشکی را در این شرکت به تولید رساندیم.

وی خاطر نشان کرد:نمونه مکانیکی این گوشی ها که در ایران استفاده می شود بیش از ۵۰ میلیون ریال است در حالی که نمونه ایران‌ساخت با یک پنجم این قیمت و با کیفیتی به مراتب بهتر از نمونه‌های وارداتی موجود، نیاز صنعت پزشکی را تامین می‌کند.

به گفته این فعال فناور، نمونه دیجیتال وارداتی همچنین بیش از ۲۵۰ میلیون ریال هزینه ریالی بر دوش سلامت کشور می‌گذارد اما با ایران‌ساخت گوشی‌های دیجیتال و هوشمند ایران‌ساخت، این هزینه به ۱۳۰ میلیون ریال رسیده است.

منصوری با بیان اینکه این گوشی‌ها، اگرچه با هزینه‌های بسیار بالا به کشور وارد می‌شود اما واردات این تجهیزات علیرغم صرف مبالغ هنگفت، کار آسانی نیست، گفت: این تجهیزات عمدتا از مسیر قاچاق و مبادی غیر رسمی به کشور می‌آید و همین موضوع باعث می‌شود نه تنها هزینه‌های تمام شده بیش از بهای واقعی باشد، پشتیبانی و تضمین کیفیتی نیز در کار نباشد.

مدیرعامل شرکت افزود: یکی از مهم‌ترین بارزه‌های این طرح بی نیازی از واردات به یک تجهیز پرکاربرد و راهبردی پزشکی است؛ علاوه بر این، نمونه‌های دیجیتال و هوشمند این گوشی‌ها، هم‌پای فناوری روز دنیا ساخته شده و با قابلیت جمع‌آوری، پردازش، ارسال و تحلیل اطلاعات کشور را چندین گام در پزشکی هوشمند به جلو می‌برند.