سریع ترین شارژر خودروهای برقی جهان معرفی شد

سریع ترین شارژر خودروهای برقی جهان معرفی شد سریع ترین شارژر خودروهای برقی جهان معرفی شد

لوسید موتورز / lucid motors برای خودروی الکتریکی / electric car و سدان لوکس لوسید ایر / lucid air سریع ترین شارژر خودروی برقی / car charger جهان را معرفی کرد .

شرکت لوسید موتورز تأیید کرد که سدان برقی آینده لوسید ایر از سریع‌ترین شارژر خودروی الکتریکی جهان که تاکنون ارائه شده، بهره می‌برد. لوسید موتورز پیش از رونمایی رسمی این خودرو برقی قصد دارد تمام مزایای ایر را به رخ رقبا بکشد و فضای رقابتی برای زمان عرضه ایجاد کند.

قبل از رونمایی این خودروی الکتریکی در تاریخ ۹ سپتامبر (۱۹ شهریور) امسال، لوسید فاش کرد که سدان برقی ایر به لطف معماری الکتریکی بیش از ۹۰۰ ولتی، سلول‌های باتری لیتیوم یونی سفارشی، باتری و سیستم مدیریت حرارتی پیشرفته، می‌تواند در هر دقیقه به اندازه پیمایش ۳۲ کیلومتر شارژ شود و بیشینه نرخ شارژ آن بیش از ۳۰۰ کیلووات می‌رسد. به عبارت دیگر باتری لوسید ایر با ظرفیت پیمایش ۳۰۰ مایل (۴۸۲ کیلومتر)، تنها به ۲۰ دقیقه زمان برای شارژ کامل نیاز دارد.

لوسید موتورز همچنین با شرکت electrify america برای ارائه سه سال شارژ رایگان ازطریق شبکه‌ی گسترده ایستگاه‌های شارژ شامل شارژرهایی با حداکثر ۳۵۰ کیلووات، به مشتریان آمریکایی خود همکاری می‌کند. مالکان لوسید ایر قادر خواهند بود به‌راحتی به ایستگاه‌های شارژ electrify america در سراسر آمریکا دسترسی پیدا کرده و خودروی برقی خود را شارژ کنند.

برای شارژ در خانه، این خودروساز ایستگاه شارژ خانگی lucid connected home را توسعه داده است. این شرکت ایستگاه شارژ دومنظوره‌ای را برای مشتریان ارائه می‌دهد؛ به این معنی که مالکان می‌توانند از لوسید ایر خود به‌عنوان ذخیره انرژی موقت برای تأمین برق خانه‌های خود در شرایط اضطراری استفاده کنند. لوسید موتورز برای نصب ایستگاه شارژ در خانه مالکان با شرکت qmerit همکاری خواهد کرد. لوسید موتورز همچنین اعلام کرد که سدان برقی ایر از کانکتور یونیورسال ccs بهره می‌برد و همچنین دارای شارژر داخلی جریان متناوب ۱۹/۲ کیلووات است.

اریک باخ، معاون مهندسی سخت‌افزار لوسید موتورز در بیانیه‌ای گفت:

ما هر جنبه‌ای از لوسید ایر و پلتفرم داخلی آن را از پیشرانه گرفته تا آیرودینامیک، بسیار کارآمد طراحی کرده‌ایم و چند معیار جدید را ازطریق این تلاش‌ها تعیین کرده‌ایم که از جمله می‌توان به طولانی‌ترین ظرفیت پیمایش با ۵۱۷ مایل در میان خودروهای الکتریکی طبق استاندارد epa اشاره کرد. باتوجه‌به معماری الکتریکی ولتاژ فوق‌العاده بالای بیش از ۹۰۰ ولت و wunderbox اختصاصی، ما سرعت ورود انرژی به داخل، اطراف و حتی خارج وسیله نقلیه را به میزان قابل توجهی افزایش داده‌ایم و سریع‌ترین شارژ جهان را دراختیار مشتریان قرار می‌دهیم.