چطور در ایران یک برند یا یک شرکت ثبت کنیم؟

چطور در ایران یک برند یا یک شرکت ثبت کنیم؟ چطور در ایران یک برند یا یک شرکت ثبت کنیم؟

در این مقاله به بررسی مراحل ثبت برند تجاری و هزینه ثبت برند در ایران می پردازیم.

ثبت برند هانا ثبت

در صورتی که شما برند مورد نظر خود را در زمان مناسب به ثبت نرسانید، دیگران قادر خواهند بود تا از برند تجاری مورد نظر شما به صورت کاملاً رسمی و قانونی استفاده کنند که در این صورت شما نمی توانید هیچ اقدام قانونی در مورد برند مورد نظر خود انجام دهید. توجه داشته باشید که ثبت برند دارای هزینه های مختلف بوده و برای این که بتوانید برند را در سامانه مربوطه به ثبت برسانید باید مراحل مختلفی را طی کنید. علامت تجاری دارای اهمیت زیادی برای کسب و کارهای امروزی است که بسیاری از صاحبان کسب و کار به آن اهمیت می دهند.

تنوع در مراحل ثبت برند تجاری باعث شده است تا بسیاری از افراد به دلیل عدم آگاهی کافی در این زمینه، صفر تا صد ثبت برند تجاری خود را به یک شرکت متخصص واگذار کنند. شرکت های مختلف زیادی در این زمینه فعال بوده که شما به عنوان مدیر کسب و کار بهتر است با آگاهی دقیق، یک شرکت مناسب را انتخاب کنید تا بتوانید برند خود را به درستی ثبت کنید. ما قصد داریم تا در مورد شیوه ثبت برند، مراحل آن و هزینه ثبت برند تجاری مطالب مفیدی را بگوییم.

برای مشورت و مشاوره رایگان از کارشناسان ثبتی هانا ثبت کمک بگیرید. کافیست در ساعات اداری با شماره 44288360-021 تماس بگیرید تا با کارشناسان ثبت هانا بهترین شرکت ثبت برند در تهران صحبت کنید.

برند تجاری چیست؟

نشان تجاری به عنوان یک نام و نشان مشخص برای شرکت است که دارای مزایای زیادی بوده که می تواند سودآوری بیشتری برای صاحبان کسب و کار داشته باشد. افراد و شرکت های مختلف می توانند با ثبت یک نشان تجاری که مختص به خود است از خدمات و محصولات خود به صورت مشخص در بازار استفاده کنند. برند تجاری به عنوان یک لوگو یا علامت تجاری شناخته شده که می تواند باعث فعالیت های تجاری خارجی شود.

برند تجاری پس از ثبت دارای اعتبار مشخص ده ساله بوده که پس از آن صاحب کسب و کار باید به دنبال تمدید برند ثبت شده باشد. در واقع برند تجاری به مدت 10 سال دارای اعتبار قانونی بوده و بعد از آن باید پس از طی مراحل قانونی، برند تمدید شود. باید گفت پس از منقضی شدن برند، حداکثر پس از 6 ماه باید مراحل ثبت آن انجام شود در غیر این صورت برند از مالکیت فرد خارج می شود.

مراحل ثبت برند تجاری در ایران چگونه است؟

برای ثبت برند تجاری باید تمامی مدارک خواسته شده تکمیل شود تا بتوان مراحل ثبت برند را به صورت قانونی دنبال کرد. برای ثبت برند و لوگو می توان از طریق سامانه در نظر گرفته شده ثبت نام اولیه را انجام داد.

افراد می توانند با مراجعه به سایت iripo.ssaa.ir مراحل ثبت نام اولیه خود را انجام دهند. این سامانه دارای فرم های مشخص بوده که باید طبق قوانین در نظر گرفته شده تکمیل شود. پس از تکمیل مراحل ثبت نام که از طریق سامانه فوق انجام می شود کد رهگیری به فرد داده شده که برای پیگیری های بعدی لازم است.

در مرحله بعدی کارشناسان با بررسی مدارک فرد، نتیجه را اعلام کرده که در این صورت درخواست قبول یا رد می شود. در صورت رد درخواست باید مدارک تکمیل و ایرادات برطرف شود و در صورت تأیید باقی موارد انجام می شود. اشخاص حقیقی و حقوقی برای ثبت برند باید مدارک زیر را آماده کنند:

شخص حقیقی

  • کپی شناسنامه و کارت ملی
  • کپی کارت بازرگانی (در صورتی که فرد بخواهد از نام لاتین برای برند خود استفاده نماید)
  • کپی مجوز فعالیت که شامل پروانه ساخت، جواز کسب و پروانه بهره برداری است

شخص حقوقی

  • کپی شناسنامه و کارت ملی
  • کپی روزنامه تأسیس و تغییرات شرکت
  • کپی مجوز فعالیت که شامل پروانه ساخت، جواز کسب و پروانه بهره برداری است
  • کپی کارت بازرگانی (در صورتی که فرد بخواهد از نام لاتین برای برند خود استفاده نماید)

هزینه ثبت برند در ایران چگونه است؟

باید بیان کرد که هزینه ثبت برند با توجه به تقاضای شخص حقیقی و حقوقی می تواند متفاوت باشد و هزینه ثبت برند شامل موارد هزینه حق ثبت اظهارنامه، هزینه حق ثبت علامت به ازای یک طبقه و هزینه چاپ آگهی در روزنامه های رسمی کشور است. نمی توان به صورت قطعی یک هزینه مشخص را برای ثبت برند در نظر گرفت و با توجه به تقاضای فرد حقیقی و حقوقی و با توجه به نوع علامت و لوگوی انتخاب فرد، هزینه تعیین شده می تواند متفاوت باشد.

ثبت شرکت هانا

ثبت شرکت هانا به عنوان یک شرکت تخصصی در زمینه ثبت شرکت، ثبت برند، خدمات مالکیت، خدمات مالی و غیره است که در سال های فعالیت خود توانسته اعتماد افراد را با دقت در انجام خدمات تعهد شده جلب کند.

وجود مشاوره رایگان در ثبت شرکت هانا این امکان را به شما می دهد که ابهامات خود را با افراد متخصص و خبره مطرح کنید و در صورت نیاز راهنمایی های لازم را دریافت کنید. ثبت شرکت هانا با تضمین کیفیت، صفر تا صد ثبت برند و ثبت شرکت را انجام می دهد.

مراحل انجام خدمات در ثبت شرکت هانا مشخص بوده که این مراحل شامل مشاوره اولیه، عقد قرارداد و انجام خدمات است که هر کدام از موارد بیان شده دارای روال مشخص بوده تا خیال شما از بابت انجام کار به صورت دقیق و در زمان مشخص شده راحت باشد.

برای مشورت و مشاوره رایگان از کارشناسان ثبتی هانا ثبت کمک بگیرید. کافیست در ساعات اداری با شماره 44288360-021 تماس بگیرید تا با کارشناسان ثبت هانا بهترین شرکت ثبت برند در تهران صحبت کنید.