۲۰۰ تخت بستری در قزوین به ظرفیت درمان بیماران کرونایی اضافه می شود

۲۰۰ تخت بستری در قزوین به ظرفیت درمان بیماران کرونایی اضافه می شود ۲۰۰ تخت بستری در قزوین به ظرفیت درمان بیماران کرونایی اضافه می شود

قزوین- معاون سیاسی استاندار و جانشین ستاد پیشگیری از کرونا استان قزوین از افزایش شیوع ویروس کرونا و اشغال حداکثری تخت‌های بیمارستانی خبر داد و گفت: از امروز ( شنبه) ۲۰۰ تخت بستری به ظرفیت درمان بیماران کرونایی در سطح این استان اضافه می شود.

منوچهر حبیبی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون ۴۰۰ تخت ویژه بیماران کرونایی در استان قزوین وجود دارد که تمامی تخت ها اشغال بوده و نیاز مبرم به افزایش تعداد تخت های بیمارستانی داریم .
وی با بیان اینکه استان قزوین کماکان در شرایط کاملا قرمز قرار دارد، یادآورشد : با توجه به شیوع بیماری آنفلوآنزای فصلی و همزمانی این بیماری با کرونا، احتمال افزایش مبتلایان و نیاز مبرم به تخت‌های بیمارستانی وجود دارد و از هم اکنون در حال آماده سازی بخش‌های درمان برای خدمات رسانی هرچه بهتر به این بیماران هستیم.
حبیبی با اشاره به افزایش روند بسترها و فوتی‌ها در استان قزوین تصریح کرد: به همین منظور بیمارستان ارتش با ۶۰ تخت، رحیمیان ۴۰ تخت و ۱۰۰ تخت ویژه بیمارستان تامین اجتماعی و بیمارستان های خصوصی استان نیز در نظر گرفته شده است .
معاون سیاسی استاندار قزوین گفت : هم اکنون ۲ واحد اکسیژن ساز در بیمارستان‌های این استان وجود دارد و تعدادی کپسول‌های اکسیژن نیز ویژه بیماران پرخطر پیش بینی شده که در صورت نیاز به مراکز بیمارستانی افزوده خواهد شد.


وی با بیان اینکه افزایش امکانات درمانی برای گروه‌های در معرض خطر هم پیش بینی شده است، افزود: در صورت نیاز بیمارستان صحرایی دایر خواهد شد و همچنین درمانگاه‌های فرهنگیان و سپاه کار غربالگری بیماران را با کمک دانشگاه علوم پزشکی در دستور کار دارند تا تعداد مراجعان به بیمارستان‌ها کاهش یابد.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین تاکید کرد: از روز شنبه /امروز/ تشدید نظارت و بازرسی برای اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی در سطح این استان اعمال می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بازار و شبکه حمل و نقل ۲ اولویت مهم در سطح استان قزوین هستند که باید جدی گرفته شود.
حبیبی یادآور شد: متاسفانه براساس گزارش‌ها بیش از ۴۰ درصد مردم این استان، پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند و همین موضوع علت افزایش شمار مبتلایان به کرونا در این استان شده است.
وی ابراز امیدواری کرد که با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری فیزیکی بتوان بیماری کرونا را کنترل و مدیریت کرد.

این متن در ایرنا منتشر شده و انتشار آن در حالا زندگی به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.