پاکدامن: سخن از مدال المپیک بار روانی ایجاد می کند

پاکدامن: سخن از مدال المپیک بار روانی ایجاد می کند پاکدامن: سخن از مدال المپیک بار روانی ایجاد می کند

تهران- عضو تیم ملی شمشیربازی گفت: برخی از مسوولان از کسب مدال المپیک توسط سابریست ها سخن به میان می‌آورند که این بار روانی ایجاد خواهد کرد.

«علی پاکدامن» روز شنبه در گفت وگو با ایرنا ضمن اشاره به تمرینات انفرادی خود در شرایط کرونا اظهار داشت: تمرینات آماده سازی را به صورت جدی انجام می دهم اما هنوز از زمان تمرینات گروهی خبری نیست. اکنون یک آسیب دیدگی جزیی دارم. این آسیب دیدگی قدیمی است و باید آن در این شرایط که تمرینات تعطیل است درمان کنم. البته مشکل زیاد حادی نیست بلکه یک درد خفیف در دستم است.

او با اشاره به برگزاری اردو متمرکز در روزهای آینده گفت: نمی دانم فدراسیون مجوز لازم را کسب کرده یا نه، اما با توجه به بحرانی شدن شهر تهران برگزاری این اردو راحت نیست بلکه باید دوباره صبر کنیم تا شرایط به سمت مطلوب برود. البته هنوز تقویم مسابقات جهانی به ما اعلام نشده است.

برگزاری اردوی خارجی دیگر بحث مورد نظر عضو تیم ملی شمشیر بازی بود. او گفت: اردوی خارجی منوط به ریشه کن شدن ویروس کرونا است. البته اگر برگزار شود عالی است چون با ورزشکاران خارجی اردو برگزار کردن بهتر است و در شرایط مسابقه قرار خواهیم گرفت. منتظر برگزاری اردو هستیم امیدوارم به زودی محقق شود.

پاکدامن با شاره به برگزاری لیگ برتر گفت: لیگ شمشیربازی شرایط مساعدی ندارد و منسجم هم نیست و نیاز به یک لیگ پویا داریم. ما ورزشکارنی هستیم که افتخارتمان کم نیست. لیگ اگر منسجم باشد ممکن است از دل آن چند نفر مانند «مجتبی عابدینی» به ورزش کشور معرفی شوند. شمشیربازی اسلحه سابر در چند سال گذشته رشد فوق العاده داشته است و نیاز دارد که بیش از این به آن توجه شود.

او در زمینه احتمال موفقیت ورزشکاران این رشته در المپیک توکیو هم افزود: اکنون برخی مسوولان از کسب مدال سخن به میان می آورند متاسفانه این کار درست نیست بلکه یک بار روانی است که بر روی عملکرد ورزشکاران تاثیر خواهد گذاشت. به جای تحمیل این بار به شرایط سخت ورزشکاران رشته توجه شود. برخی از ورزشکاران این رشته مجبورند برای تامین هزینه در بازار آزاد مشغول به فعالیت باشند و این یک آسیب است که تمرکز را از تمرینات خواهد گرفت.

این متن در ایرنا منتشر شده و انتشار آن در حالا زندگی به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.