۵۸۳ هزار سهام عدالت در استان مرکزی اجازه فروش ندارد

۵۸۳ هزار سهام عدالت در استان مرکزی اجازه فروش ندارد ۵۸۳ هزار سهام عدالت در استان مرکزی اجازه فروش ندارد

اراک - مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های سهام عدالت استان مرکزی گفت: ۹۷۳ هزار سهامدار عدالت در این استان به‌صورت قانونی و ثبتی وجود دارد که ۵۸۳ هزار سهام این بخش اجازه فروش مستقیم ندارد.

«شمس‌الدین بیگی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۳۳ درصد سهام ۹۷۳ هزار سهامدار عدالت استان مرکزی آزاد است و می‌توانند ۶۰ درصد از سهم خود را از طریق بورس به فروش رسانند.

وی بیان کرد: افرادی که روش غیرمستقیم را برای سهام خود انتخاب کرده‌اند باید مدیریت دارایی آنان در سهام عدالت از سوی کارگزاری‌های خاص و شرکت‌های سرمایه‌گذاری اداره شود.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های سهام عدالت استان مرکزی ادامه داد: بر اساس اخبار منتشره اجازه فروش این دسته از سهام عدالت نیز تا پایان مهرماه جاری در تمامی سهم دارایی داده می‌شود.

بیگی اظهار داشت: طرحی نیز در مجلس شورای اسلامی برای افرادی که سهام عدالت ندارند در دستور کار است که اولویت اجرای آن با افرادی است که برگ دعوت و یا برگ سهام عدالت را دریافت کرده‌اند اما در سامانه به ثبت نرسیده است.

وی گفت: با وجود شهرستان‌های ۱۲گانه استان مرکزی، ۱۰ تعاونی سهام عدالت در این خطه وجود دارد و تعاونی سهام عدالت شهرستان خنداب با اراک و سهام عدالت شهرستان فراهان با تفرش ادغام است.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های سهام عدالت استان مرکزی افزود: بزرگترین تعاونی سهام عدالت استان با ۳۶۵ هزار نفر عضو مربوط به شهرستان اراک و کوچکترین آن با بیش از ۲۲ هزار و ۳۰۰ نفر عضو در آشتیان است.

استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.

این متن در ایرنا منتشر شده و انتشار آن در حالا زندگی به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.