وزیر خارجه ترکیه: حملات ارمنستان به آذربایجان جنایت جنگی است

وزیر خارجه ترکیه: حملات ارمنستان به آذربایجان جنایت جنگی است وزیر خارجه ترکیه: حملات ارمنستان به آذربایجان جنایت جنگی است

تهران – ایرنا – وزیر خارجه ترکیه روز شنبه در توییتی نوشت که «ارمنستان همچنان جنایت جنگی و کشتار غیرنظامیان را مرتکب می‌شود».

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، «مولود چاووش اوغلو» دراین مطلب توئیتری افزوده که، ارمنستان همچنان جنایت جنگی و کشتار غیرنظامیان را مرتکب می‌شود و افراد بی‌گناه از جمله کودکان را می‌کشد.

وی ضمن محکوم کردن آنچه که او حمله ارمنستان به گنجه خواند، تصریح کرد: سکوت در برابر این وحشیگری مساوی با شریک شدن در مسئولیت این قتل‌هاست.

وزیر خارجه ترکیه در ادامه افزوده، کسانی که هیچ انسانیتی ندارند، برای این جنایت هایشان مجازات خواهند شد. همیشه در کنار کشور برادر آذربایجان خواهیم ایستاد.

وزارت حوادث غیرمترقبه جمهوری آذربایجان روز شنبه اعلام کرد که بر اثر حمله موشکی بامداد امروز نیروهای ارمنستان به شهر گنجه (دومین شهر بزرگ جمهوری آذربایجان) ۱۲ نفر کشته و ۴۰ نفر دیگر زخمی شدند.

گنجه در ۳۶۸ کیلومتری غرب باکو، دومین شهر بزرگ جمهوری آذربایجان است.

درگیری‌های نظامی میان نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان پس از یک وقفه چند هفته‌ای بار دیگر از ششم مهرماه جاری از سر گرفته شده است.

پس از درگیری‌های نظامی چند روزه در ماه جولای (اواسط تیر) بین نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان که منجر به تلفات جانی از هر دو طرف شد، جنگ لفظی و برخی تحرکات نظامی به تنش در منطقه قفقاز دامن زد و بروز برخورد نظامی میان این دو کشور را قابل پیش‌بینی کرده بود.

با وجود حصول توافق آتش‌بس در مذاکرات جمعه گذشته (۱۸ مهر) وزیران امور خارجه ارمنستان و جمهوری آذربایجان در مسکو، توافق آتش‌بس در چند روز اخیر در منطقه مورد مناقشه قره باغ به صورت مکرر نقض شده است.

این متن در ایرنا منتشر شده و انتشار آن در حالا زندگی به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.