نیمی از ساکنان سرزمین اشغالی خواستار استعفای نتانیاهو هستند

نیمی از ساکنان سرزمین اشغالی خواستار استعفای نتانیاهو هستند نیمی از ساکنان سرزمین اشغالی خواستار استعفای نتانیاهو هستند

تهران- منابع خبری روز شنبه گزارش دادند؛ در یک نظرسنجی جدید که از ساکنان سرزمین‌های اشغالی انجام شده، ۵۴ درصد آنان خواستار استعفای «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری معا فلسطین، این نظرسنجی جدید که در روزنامه عبری زبان «معاریو» منتشره شده، نشان می دهد که تنها ۳۵ درصد مردم در سرزمین های اشغالی خواستار باقی ماندن نتانیاهو در قدرت هستند و ۱۰ درصد نیز نظری در این خصوص ندارند.

بر اساس این گزارش، ۲۸ درصد رأی‌دهندگان حزب «لیکود» به ریاست نتانیاهو که در انتخابات گذشته شرکت کرده بودند و ۵۷ درصد رأی‌دهندگان راستگرا، خواستار کناره‌گیری نتانیاهو از صحنه سیاست هستند.

در همین ارتباط رادیو «۱۰۳ fm» رژیم صهیونیستی با انتشار یک نظرسنجی گزارش داد؛ ۶۷ درصد ساکنان فلسطین اشغالی، عملکرد نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای مقابله با شیوع کرونا را بد یا خیلی بد عنوان کردند.

کابینه نتانیاهو به خاطر سوء مدیریت در مقابله با شیوع ویروس کرونا، زیر تیغ تیز انتقادات شدید ساکنان سرزمین‌های اشغالی قرار دارد؛ به طوری که این رژیم در مقایسه با جمعیت، یکی از بیشترین مبتلایان به ویروس کرونا را در جهان داراست و با وجود گذشت حدود ۱۰ روز از قرنطینه کامل، تاکنون تلاش‌ برای کاهش میانگین مبتلایان به ویروس کرونا ناکام مانده است.

ناتوانی نتانیاهو برای مقابله با کرونا و پرونده‌های مختلف فساد وی همچنین سبب شده که محبوبیت حزب لیکود که او ریاست آن را برعهده دارد، بشدت کاهش یابد.

این متن در ایرنا منتشر شده و انتشار آن در حالا زندگی به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.