پیش بینی برداشت ۱۵ تن دانه روغنی آفتابگردان در استان سمنان

پیش بینی برداشت ۱۵ تن دانه روغنی آفتابگردان در استان سمنان پیش بینی برداشت ۱۵ تن دانه روغنی آفتابگردان در استان سمنان

سمنان- مدیر تعاون روستایی استان سمنان گفت: امسال برداشت یک‌ هزار و ۵۰۰ تن دانه روغنی آفتابگردان از مزرعه‌های این محصول در شهرستان میامی این استان پیش‌بینی می‌شود.

احسان عباسپور عصر شنبه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: سال گذشته ۶۲۰ تن دانه روغنی آفتابگردان در شهرستان میامی خرید مباشرتی و تضمینی شد.
وی ادامه داد: دانه روغنی آفتابگردان به صورت خرید تضمینی به وسیله مجموعه شرکت‌های تعاونی استان به مباشرت از اداره غله خریداری شده و به مراکز روغن‌کشی حمل شده است.
وی اضافه کرد: برداشت دانه روغنی آفتابگردان از مزارع کالپوش در شهرستان میامی آغاز شد و تا زمانی که برداشت تکمیل شود خرید تضمینی ادامه دارد.
عباسپور تصریح کرد: شرکت‌های تعاونی روستایی مستقر در منطقه کالپوش میامی آمادگی خرید تضمینی به صورت مباشرتی دانه روغنی آفتابگردان را دارد.
وی بیان کرد: امسال ۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان میامی به کشت دانه روغنی آفتابگردان اختصاص یافت.
وی اظهار داشت: قیمت خرید توافقی دانه روغنی آفتابگردان در شهرستان میامی امسال به ازای هر یک کیلوگرم ۷۰ هزار ریال و قیمت خرید تضمینی و مباشرتی به ازای هر یک کیلوگرم ۴۱ هزار و ۵۰۰ ریال تعیین شده است.
مدیر تعاون روستایی استان سمنان بیان کرد: کشت دانه روغنی آفتابگردان منحصر به منطقه کالپوش میامی است و در مناطق دیگر به صورت انبوه کشت نمی‌شود.

این متن در ایرنا منتشر شده و انتشار آن در حالا زندگی به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.