مشکل آب آشامیدنی بخشی از شهر بوکان رفع شد

مشکل آب آشامیدنی بخشی از شهر بوکان رفع شد مشکل آب آشامیدنی بخشی از شهر بوکان رفع شد

مهاباد- مدیر شرکت آب و فاضلاب بوکان گفت: با احداث مخزن ۲ هزار متر مکعبی "ناله‌شکینه" و اتمام کار آبگیری این مخزن مشکل کمبود آب آشامیدنی در بخشی از این شهر رفع شد.

سلمان خدایاری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مخزن در راستای تامین آب اضطراری و همچنین تامین آب شرب مناطق بالادست جنوب شهر بوکان که شامل مناطق شهرک پردیس، شهرک فرهنگیان، حدفاصل فرهنگیان و کلتپه، منطقه کلتپه، بلوار عشایر، کوی مهندسین، منطقه سنگ‌شکن، کوچه‌های منطقه حسن‌ زیرک و پشت ۳۰ متری کلتپه احداث شده است.

وی ادامه داد: این طرح شامل چهار کیلومتر خط انتقال و پنج کیلومتر شبکه توزیع است که مراحل احداث سازه مخزن، خطوط انتقال و شبکه توزیع آن به اتمام رسیده است و حداکثر تا پایان مهرماه ‌جاری به صورت کامل به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیر شرکت آب و فاضلاب بوکان گفت: اعتبار اختصاص یافته برای تکمیل و محوطه‌سازی این مخزن حدود ۶۰ میلیارد ریال است و با وارد فاز شدن آن مشکل کمبود آب یا فشار شبکه در این مناطق رفع و کیفیت آب شرب نیز ارتقا خواهد یافت.

وی اضافه کرد: تاکنون حدود ۴۵۰ میلیارد ریال از این اعتبار برای احداث مخزن آن هزینه شده و برای اجرای حصارکشی و دیگر مراحل اجرایی آن نیز به ۱۵۰ میلیارد ریال دیگر نیاز است.

خدایاری با بیان اینکه در بوکان ۷۰ هزار مشترک آب وجود دارد، اظهار داشت: با وارد مدار شدن این مخزن در شهر بوکان تامین آب شرب ۴۵ هزار نفر از جمعیت این شهر بهبود می‌یابد.

بوکان سومین شهر پرجمعیت آذربایجان غربی است که در جنوب این استان و ۱۹۵ کیلومتری مرکز استان واقع شده است.

این متن در ایرنا منتشر شده و انتشار آن در حالا زندگی به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.