باشگاه های ورزشی اصفهان با ۵۰ درصد ظرفیت فعالیت می کنند

باشگاه های ورزشی اصفهان با ۵۰ درصد ظرفیت فعالیت می کنند باشگاه های ورزشی اصفهان با ۵۰ درصد ظرفیت فعالیت می کنند

اصفهان- مدیرکل ورزش و جوانان اصفهان گفت: باشگاه‌های ورزشی استان پس از ۲ هفته تعطیلی فعالیت خود را با ۵۰ درصد ظرفیت و رعایت دستورالعمل‌های بهداشی آغاز می‌کنند.

سید محمدطباطبایی روز یکشنبه در گفت ‌و گو با ایرنا افزود: بر اساس تصمیم جلسه ستاد مقابله با کرونا شامل اداره کل ورزش و جوانان، مدیریت بحران و دبیرخانه ستاد کرونا، باشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی از هفته جاری با بکارگیری نیمی از ظرفیت مجاز خود قادر به ادامه فعالیت خواهند بود.

وی بیان‌ کرد: رعایت اصول ایمنی پیشگیری از شیوع کرونا مهم و هیات پزشکی ورزشی همراه با تیم‌های بهداشتی بر حسن اجرای دستورالعمل‌های ابلاغی نظارت می‌کنند.

به گفته مدیرکل ورزش و جوانان اصفهان مجازات سنگینی برای مراکز متخلف پیش بینی شده و در صورت مشاهده و دریافت هرگونه تخلف با متصدیان باشگاه‌ها برخورد قانونی قاطع خواهد شد.

وی یادآور شد: فعالیت استخرهای شنا و ورزش های آبی همچنان تعطیل است و برای بازگشایی این مراکز تصمیم گیری نشده است.

طباطبایی با بیان اینکه هزار و ۵۰۰ باشگاه ورزشی و ۷۳ استخر شنا در استان اصفهان فعالیت می‌کنند، تصریح‌ کرد: توجه به معیشت و زندگی سرمایه‌گذاران این بخش و نیروهای شاغل این مراکز مهم است که علاوه بر تسهیلات بانکی وزارت ورزش و جوانان، هیات‌های ورزشی استان برنامه حمایتی در قالب وام به متقاضیان ارائه داده اند.

وی اضافه کرد: نشست مشترک بین صنایع و خیرین اصفهان برای حمایت از خانواده ورزشی استان که بر اثر کرونا دچار مشکل شدند برگزار شد تا در حد ممکن به این قشر کمک کرد.

وی با بیان اینکه بیش از هزار نفر از جامعه ورزشی استان در سامانه کارا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای تسهیلات ثبت نام کردند و هیات پرورش اندام استان به بیش از یکصد نفر از مربیان این حوزه تسهیلات بانکی ارائه داده است.

بر اساس اعلام وزارت ورزش و جوانان، بیماری کرونا ۲۶ هزار باشگاه ورزشی بخش خصوصی کشور را تعطیل و ۶ هزار میلیارد تومان به ۲ بخش ورزش و جوانان کشور خسارت زده است.

از زمان شیوع ویروس کرونا از اسفند سال گذشته تاکنون ۱۸ باشگاه متخلف به مراجع ذی‌ربط استان معرفی شد، این باشگاه‌ها برخلاف ابلاغ صریح و موکد ستاد ملی مقابله با کرونا، بصورت غیرقانونی در برخی روزها و ساعت اقدام به پذیرش ورزشکار و فعالیت کرده بودند.

رئیس‌جمهوری شهریورماه در جلسه هیات دولت میزان آسیب کرونا به اقتصاد ایران را ۳ درصد اعلام کرد و بر اساس اعلام مراکز تحقیقاتی دنیا، کرونا می تواند ۲ برابر جنگ جهانی به اقتصاد جهان صدمه بزند.

بر اساس آخرین خبر از سوی سخنگوی وزارت بهداشت که ظهر روز شنبه اعلام شد: تعداد جان باختگان کرونا در کشور از ۳۰ هزار نفر گذشت.تاکنون ۵۲۶ هزار و ۴۹۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۵۳ نفر از بیماران کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۰ هزار و ۱۲۳ نفر رسیده است.

این متن در ایرنا منتشر شده و انتشار آن در حالا زندگی به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.