خیرآباد با دمای سه درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین نقطه زنجان ثبت شد

خیرآباد با دمای سه درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین نقطه زنجان ثبت شد خیرآباد با دمای سه درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین نقطه زنجان ثبت شد

زنجان - کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته خیرآباد با دمای سه درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین نقطه این استان به ثبت رسید.

حسین سلطانی، روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی مدت یاد شده، گیلوان از توابع شهرستان طارم با میزان دمای ۲۸ درجه سانتیگراد بالای صفر، گرم‌ترین نقطه این استان گزارش شد و دمای شهر زنجان به عنوان مرکز این استان نیز بین ۶ تا ۲۴ درجه سانتیگراد بالای صفر بود.

وی، دمای فعلی شهر زنجان را ۱۱+ درجه سانتیگراد اعلام کرد و بیان اینکه این میزان دما در مقایسه با روز گذشته در همین ساعت یک درجه سانتیگراد کاهش نشان می دهد، اظهار داشت: تا پایان روز سه شنبه، سامانه بارشی در این استان نخواهیم داشت و برای روز چهارشنبه نیز وزش باد پیش بینی می شود که می تواند در برخی مناطق به ۴۰ تا ۵۰ کیلومتر بر ساعت نیز برسد.

کارشناس پیش بینی اداره هواشناسی استان زنجان با بیان اینکه دمای استان زنجان تا پایان روز سه شنبه به طور نسبی گرم خواهد بود، گفت: اواخر هفته (چهارشنبه و پنجشنبه) میزان دمای هوای این استان در مناطق مختلف بین سه تا پنج درجه سانتیگراد افت پیدا خواهد کرد.

در حال حاضر، استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز بطور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقر هستند، داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شوند.

این متن در ایرنا منتشر شده و انتشار آن در حالا زندگی به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.