برنده رقابت بهترین عکس آب وهوایی سال معرفی شد

برنده رقابت بهترین عکس آب وهوایی سال معرفی شد برنده رقابت بهترین عکس آب وهوایی سال معرفی شد

تهران- برنده رقابت عکاسی بهترین عکس آب‌وهوایی سال ۲۰۲۰ از بین ۲۶ نامزد نهایی انتخاب و معرفی شد.

به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا از تارنمای روزنامه نشنال، عنوان بهترین عکاس آب‌وهوایی سال ۲۰۲۰ انجمن سلطنتی هواشناسی انگلیس به عکس بوران (blizzard) از رودولف سولگان (rudolf sulgan) عکاس اهل اسلواکی رسید.

این عکس که از یک کولاک در پل بروکلین نیویورک به ثبت رسیده از بین ۲۶ عکسی انتخاب شد که از مجموع بیش از هفت هزار و ۷۰۰ شرکت‌کننده در مسابقه، به فهرست نامزدهای نهایی راه یافته بودند. نامزدهای این رقابت در ماه اوت (مرداد- شهریور ۹۹) توسط انجمن سلطنتی هواشناسی در همکاری با اِکیووِدِر (accuweather‌)، شرکت آمریکایی ارائه دهنده خدمات پیش‌بینی وضع آب و هوا انتخاب شده بودند و پدیده‌هایی چون مه، باران، برف، طوفان و تلالو خورشید را از نقاط مختلف جهان از جزایر اسکاتلند و پاتاگونیا گرفته تا ویتنام و بلاروس به تصویر می‌کشیدند.

سولگان درباره عکس بوران می‌گوید:

این عکس را در سال ۲۰۱۸ در جریان یک کولاک شدید گرفتم. گرم شدن دوره‌ای آب ناشی از چرخه آب و هوایی ال نینو اغلب در الگوهای طبیعی آب و هوا اختلال ایجاد می‌کند. دغدغه و منبع اصلی الهام من این است که عکس‌هایم نقشی هر چند کوچک در مبارزه علیه تغییرات اقلیمی ایفا کنند.

وو ترانگ هوان با تپه‌های چای و مایا کرالجیک با هیولا رتبه دوم این رقابت عکاسی را به دست آوردند.

تپه‌های چای، وو ترانگ هوان
هیولا، مایا کرالجیک

در رقابت امسال همچنین عکس گنجینه بایکال از الکسی تروفیمُف عنوان بهترین عکس از نگاه مردم را به دست آورد و جایزه عکاس جوان سال نیز برای عکس حیات یخ‌زده به کولسنیک سرگئیونا نوجوان ۱۷ ساله روس رسید.

گنجینه بایکال، الکسی تروفیمف
حیات یخ‌زده، کولسنیک سرگئیونا

این متن در ایرنا منتشر شده و انتشار آن در حالا زندگی به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.