نخست وزیر عراق: تا پایان تحقیقات درباره حادثه «بلد» پیش داوری نمی کنیم

نخست وزیر عراق: تا پایان تحقیقات درباره حادثه «بلد» پیش داوری نمی کنیم نخست وزیر عراق: تا پایان تحقیقات درباره حادثه «بلد» پیش داوری نمی کنیم

بغداد - نخست وزیر عراق امروز (یکشنبه) بر عدم پیش داوری درباره حادثه کشته شدن چند شهروند عراقی در منطقه «بلد» در استان صلاح الدین این کشور تا پایان یافتن کامل تحقیقات در این باره تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، دفتر اطلاع رسانی «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق در بیانیه ای اعلام کرد: الکاظمی امروز یکشنبه به محض ورود به استان صلاح الدین، نشستی را با فرماندهان امنیتی و نظامی این استان برگزار کرد.

در این سفر، وزیران دفاع و کشور و رئیس سازمان «الحشد الشعبی» الکاظمی را همراهی می کنند.

براساس بیانیه دفتر الکاظمی، نخست وزیر عراق تاکید کرد که جایی برای بازگشت تروریسم و اقدامات جنایتکارانه تروریستی تحت هر شکل یا به هر اسمی وجود ندارد.

وی از فرماندهان امنیتی خواست تا از کشیدن شدن به سمت هرگونه مسائل سیاسی پرهیز کنند و افزود: ما پیش از پایان تحقیقات پیش داوری نمی کنیم و تصمیمی نمی گیریم.

همزمان مرکز اطلاع رسانی شورای عالی قضایی عراق امروز اعلام کرد که "دادگاه ویژه مبارزه با تروریسم منطقه بلد تحقیقات مقدماتی درباره جنایت کشته شدن تعدادی از شهروندان عراقی و جنایت قتل یکی از منتسبان به الحشد الشعبی پیش از جنایت بلد را آغاز کرده است".

سرتیپ «قندیل الجبوری» فرمانده پلیس استان صلاح‌الدین شنبه شب در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که نیروهای پلیس اجساد هشت شهروند ناحیه «الفرحاتیه» در منطقه بلد در جنوب شهر تکریت را کشف کرده اند.

پیش از این سایت خبری «الفرات نیوز» به نقل از یک منبع امنیتی بدون ذکر نام گفته بود که براساس تحقیقات اولیه، این جنایت با انگیزه‌های تروریستی صورت گرفته است.

این متن در ایرنا منتشر شده و انتشار آن در حالا زندگی به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.