بسته عملیاتی کاهش وقوع تصادفات در زنجان تهیه شود

بسته عملیاتی کاهش وقوع تصادفات در زنجان تهیه شود بسته عملیاتی کاهش وقوع تصادفات در زنجان تهیه شود

زنجان - استاندار زنجان گفت: با انجام اقداماتی باید میزان تصافات و فوتی‌های درون‌شهری و برون‌شهری در استان را کاهش داد و در این موضوع نباید دنبال مقصر بود چراکه در بروز تصادفات عوامل مختلفی نقش دارد و برای اجرای برنامه‌های اصولی باید یک بسته عملیاتی تهیه کرد.

فتح الله حقیقی روز یکشنبه در جلسه کمیسیون اجرایی ایمنی راه‌های استان افزود: با تهیه این بسته می توان اقدامات اجرایی بهنگام را در مشکلات پیش آمده و با بهره گیری از حداقل اعتبارات انجام داد، به عنوان نمونه راهکارهای لازم برای کاهش تصادفات در منطقه خدابنده می تواند در دستور کار قرار گیرد.

وی ادامه داد: بسته اجرایی عملیاتی در زمینه کاهش وقوع تصادفات و فوتی های ناشی از آن طبق هدف گذاری های انجام گرفته به پیشبرد بهتر کارها کمک می کند که این مهم باید مورد توجه دستگاه‌های متولی امر باشد.

حقیقی اظهار داشت: با تشکیل گروه کارشناسی و بهره گیری از ظرفیت‌های مردم نهاد بسته عملیاتی در این خصوص تهیه و در جلسه آتی مطرح شود تا با جمع بندی نهایی بتوان آنها را در هفته ایمنی راه‌ها پیاده سازی کرد.

استاندار زنجان ادامه داد: انجام چنین کاری به همسویی، حرکت هدفمند و دوری از موازی کاری ها منتهی خواهد شد و این در حالی است که از سال ۸۰ سرعت مکانیزه شدن سیستم انتظامی افزایش یافته است و کنترل های لازم از این طریق انجام می شود.

وی، مشارکت مردم در برقراری امنیت را امری مهم عنوان کرد و گفت: مشارکت مردم در حوزه ایمنی و ترافیک نیز امری است که باید در بسته عملیاتی مد نظر قرار بگیرد.

حقیقی، با اشاره به اینکه طبق آمار ارائه شده از سوی دستگاه متولی امر، این استان طی ۶ ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش حداقلی در فوتی های تصادفات را داشته است، اضافه کرد: این موضوع نشان دهند فعالیت موثر پلیس راه استان و توجه به نکات رانندگی از سوی رانندگان است که امیدواریم این روند سرعت بیشتری داشته باشد.

استاندار زنجان مشکلات تردد در مسیر دانشگاه زنجان را یادآور شد و گفت: برای رفع مشکل این منطقه سازمان حمل و نقل جاده ای کشور اعتباری به همین منظور اختصاص داده بود که با رایزنی انجام گرفته این کار از سوی وزارت راه و شهرسازی انجام خواهد گرفت.

وی همچنین به تشکیل منظم و مستمر جلسه کمیسیون ایمنی راه‌های استان در موعد مقرر اشاره کرد و گفت: ارائه گزارش های دقیق از سوی دستگاه‌های متولی امر می تواند به تحلیل بهتر وقایع به ویژه در زمینه تصادفات و شمار فوتی ها منتهی شود.

حقیقی با اشاره به اینکه پیش از این، طی جلسه برگزار شده در کمیسیون ایمنی راه‌های کشور، این استان از باب تصادفات برونشهری روند افزایشی داشت، افزود: طی این جلسه نیز استان مکلف شد تا اقداماتی را برای کاهش این مشکل انجام دهد.

این متن در ایرنا منتشر شده و انتشار آن در حالا زندگی به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.