سخنگوی وزارت بهداشت: فارس بهترین مدیریت را در پیشگیری از کرونا ارائه کرده است

سخنگوی وزارت بهداشت: فارس بهترین مدیریت را در پیشگیری از کرونا ارائه کرده است سخنگوی وزارت بهداشت: فارس بهترین مدیریت را در پیشگیری از کرونا ارائه کرده است

شیراز- سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه فارس از جمله استان‌هایی است که بهترین مدیریت را در مبارزه با کرونا داشته است، افزود: دانشگاه علوم پزشکی شیراز عملکرد خوبی در این مدت ارائه داده که این مهم نشان‌دهنده هم‌افزایی مدیران این استان است.

به گزارش دریافتی روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس، سیما سادات لاری یکشنبه در آیین اختتامیه مجازی جشنواره ملی فرصت‌سازی کرونایی که به میزبانی این دانشگاه برگزار شد، جشنواره ملی فرصت کرونایی و تولید محتوای فن‌ورز را بسیار ارزشمند خواند و افزود: برگزاری این جشنواره به وزارت بهداشت و سایر متولیان، برای امر آموزش در مسیر تولید محتوا کمک می‌کند.

فرهنگ‌سازی در پیشگیری از کرونا موثر است

وی گفت: استان فارس، توانمندی‌های بسیاری در برگزاری رویدادهای مختلف فرهنگی دارد و بدون شک برگزاری این جشنواره در فرهنگ‌سازی و آموزش جامعه برای پیشگیری از کرونا موثر است.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع آموزش‌های مهارتی اشاره و بیان کرد: امروز مهارت یکی از اصول اساسی و مهم در جامعه به شمار می‌رود و در موضوع کرونا نیز با توجه به نیاز به دوره‌های کوتاه‌مدت مهارتی در پیشگیری و درمان، آماده استفاده از ظرفیت‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای هستیم.

لاری اظهار داشت: بیماری کرونا هشت ماه است گریبانگیر کشور شده و مردم در ابتدا همکاری خوبی داشتند اما پس از مدتی همکاری‌ها کمتر شده که نیاز است آموزش‌ها را به روش‌های نوین به جامعه از جمله نسل جوان انتقال دهیم.

آموزش رکن اساسی در مبارزه با کرونا

معاون وزیر بهداشت با اشاره به سخنان رییس سازمان جهانی بهداشت مبنی بر اینکه آموزش بر سلامت مقدم است، بیان کرد: باید آموزش در پیشگیری از کرونا به عنوان یک اصل دنبال شود و به‌سمت مجازی‌شدن پیش رود، به‌ گونه‌ای که این مهم با تعداد کم و رعایت پروتکل‌ها ادامه یابد.

لاری، از مردم درخواست کرد در این شرایط که وزارت بهداشت و به ‌ویژه فعالان نظام سلامت هشت ماه است که جوانمردانه پای کار آمده‌اند، آنها را تنها نگذارند و پیشگیری و توجه به شیوه نامه‌های بهداشتی را در اولویت زندگی خود قرار دهند.

سخنگوی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی همچنین از اقدام دانشگاه فنی و حرفه‌ای در تولید ماسک، گان و سایر ملزومات بهداشتی قدردانی کرد و گفت: این مسائل نشان از مسوولیت و رسالت اجتماعی دانشگاه دارد.

به گزارش ایرنا، آیین اختتامیه نخستین دوره رقابت‌های ملی فرصت سازی کرونایی و تولید محتوای فن ورز که امروز (یکشنبه) به صورت مجازی به میزبانی دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس برگزار شد در پنج بخش شامل، فرهنگ سازی سلامت و آسیب‌های اجتماعی، خلاقیت، آموزشی، مهارتی و اخلاقی صورت پذیرفت.

دانشجویان آثار خود را به صورت هنری و از طریق فضای مجازی توسط اداره کل دفتر برنامه‌ریزی و فرهنگی دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور، به میزبانی دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس ارسال کردند.

پس از تشکیل شورای سیاست‌گذاری و ارسال فراخوان به تمام دانشگاه‌ها و موسسه‌های آموزش عالی زیر نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، یک هزار و ۵۲۶ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که پس از داوری این آثار ۱۹ اثر به عنوان برگزیده نهایی شناخته و ۱۰ اثر نیز شایسته تقدیر معرفی شدند.

این متن در ایرنا منتشر شده و انتشار آن در حالا زندگی به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.