برنامه های تحول آفرین در حوزه وقف قم حمایت می شود

برنامه های تحول آفرین در حوزه وقف قم حمایت می شود برنامه های تحول آفرین در حوزه وقف قم حمایت می شود

قم - استاندار قم با تاکید بر احیا و اعتلای فرهنگ وقف و همچنین ضرورت روزآمدی و کارآمدی در امور خیریه این استان گفت: از برنامه‌های تحول‌آفرین در حوزه وقف قم حمایت می‌کنیم.

به گزارش عصر یکشنبه روابط عمومی استانداری قم، بهرام سرمست در دیدار مدیران اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اظهار داشت: ظرفیت‌های بسیار خوبی در موضوع وقف در قم داریم که باید از آن‌ها به نحو شایسته بهره برد.

وی بابیان اینکه اماکن و بقاع متبرک امامزادگان جزو جاذبه‌های معنوی استان به شمار می‌آیند یادآور شد: سالانه بیش از ۲۰ میلیون زائر داخلی و خارجی به شهر مقدس قم مشرف می‌شوند که بقاع متبرک می‌توانند در میزبانی از ایشان و توسعه گردشگری مذهبی نقش مهمی ایفا کنند.

استاندار قم بابیان اینکه باورهای دینی مردم یک زمینه و بستر برای امر وقف است، احیاء و اعتلای این فرهنگ را ضروری دانست و گفت: می‌توانیم با جهت‌دهی به این باورها زمینه روزآمدی، بهنگام سازی و کارآمدی بیشتر امور خیریه را فراهم کنیم.

وی فرهنگ‌سازی در راستای سوق دادن امور خیر به حمایت از علم و دانش، نخبگان علمی و اقتصاد دانش‌بنیان را ازجمله الگوهای جدید در بحث وقف دانست و خاطرنشان کرد: در موضوع سلامت مردم نیز در شرایطی که با شیوع کرونا مواجه هستیم می‌توانیم جبهه سلامت را با کمک خیران و مردم حمایت کنیم.

سرمست در بخش دیگری از سخنان خود تعامل و همکاری بین دستگاه‌های اجرایی را در پیشبرد برنامه‌های استان ضروری دانست و تصریح کرد: باید از همه امکانات دولتی در مسیر رضایتمندی مردم و خدمت‌رسانی استفاده نماییم.

این متن در ایرنا منتشر شده و انتشار آن در حالا زندگی به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.