تقلای وزیر خارجه بحرین برای توجیه خیانت به فلسطین

تقلای وزیر خارجه بحرین برای توجیه خیانت به فلسطین تقلای وزیر خارجه بحرین برای توجیه خیانت به فلسطین

تهران- وزیر خارجه بحرین که بخش عمده ای از مردم کشورش با عادی سازی روابط میان منامه و تل آویو مخالف هستند و ضمن برگزاری تظاهرات در بیانیه هایی خواستار انجام همه پرسی در این زمینه شده اند، در جمع اعضای هیات های آمریکا و رژیم صهیونیستی ، تقلا کرد تا با ادعای دروغین « آینده بهتر برای منطقه» خیانت امارات و بحرین به ملت و آرمان فلسطین را توجیه کند.

عبداللطیف بن راشد الزیانی وزیر خارجه بحرین همزمان با ورود هیات آمریکایی- صهیونیستی به فرودگاه منامه مدعی شد که همکاری رژیم های بحرین و صهیونیستی تضمین کننده آینده بهتری برای مردم منطقه است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا ، وزیر خارجه بحرین در سخنانی که از شبکه خبری اسکای نیوز به صورت مستقیم پخش شد، گفت که سفر هیات آمریکایی و اسرائیلی به منامه با هدف فعال کردن آنچه او «توافق صلح » خواند، صورت گرفته است.

مقامات بحرینی و اماراتی که بخاطر خیانت به ملت های عرب و مسلمان به ویژه فلسطین تحت فشار هستند، با ادعاهای فریبنده و دروغین درصدد توجیه خیانت خود هستند.

مائیر بن شابات مشاور امنیت ملی رژیم صهیونیستی در بدو ورود به فرودگاه منامه در این کنفرانس خبری ابراز امیدواری کرد که تل آویو به زودی میزبان طرف بحرینی باشد تا بتواند رابطه عمیقی بین بحرینی‌ها و اسرائیلی‌ها به وجود آورد.
وی اضافه کرد که همکاری با بحرین در حوزه‌های سرمایه گذاری، تجارت، فناوری و کشاورزی صورت خواهد گرفت.
استیو منوچین وزیر خزانه داری آمریکا نیز که ریاست هیات آمریکایی را در سفر به منامه بر عهده داشت در این کنفرانس سه جانبه با وزیر خارجه بحرین و مشاور امنیت ملی رژیم صهیونیستی گفت که فرصت‌های بزرگی برای همکاری در حوزه‌های اقتصاد و سرمایه گذاری وجود دارد.

همزمان با سفر هیات های رژیم صهیونیستی و آمریکا به منامه جمعیت الوفاق بحرین با صدور بیانیه ای خواستار برگزاری همه پرسی در این کشور درباره توافق عادی سازی با رژیم صهیونیستی شد و از سازمان ملل و جامعه بین الملل خواست حکومت بحرین را مجبور به اجرای این خواسته ملی کنند.

به گزارش ایرنا، جمعیت الوفاق بزرگترین حزب سیاسی مخالف حکومت بحرین در بیانیه‌ای که روز یکشنبه در پایگاه اطلاع رسانی منامه پست منتشر شد، از دبیرکل سازمان ملل و جامعه بین المللی خواست که از مقامات این کشور بخواهند به شهروندان اجازه دهد حرف اول و آخر خود درباره توافق عادی‌سازی با رژیم صهیونیستی را بزنند.

بیانیه یاد شده با اشاره به اینکه دولت بحرین بصورت یکطرفه در انعقاد توافق نامه‌ها و قراردادها مغایر با قانون اساسی و حاکمیت ملی تصمیم‌هایی را اتخاذ کرده است که در بحرین از اجماع و ارزش‌های ملی و قومی برخوردار نیست، اضافه کرد: مردم بحرین باید نظر خود را درباره این توافق نامه غیرقانونی (عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی) بیان کنند و دلیل این اقدام این است که این حکومت در زمانی توافقنامه را امضا می‌کند که بیشترین اشکال ظلم و سرکوب را اعمال میکند و از اعتراض شهروندان نسبت به توافق نامه عادی‌سازی که ماه گذشته بین دولت بحرین و رژیم اشغالگر صهیونیستی امضا شد، جلوگیری می‌کند و نیاز است که بحرین زور و ستم بیش از حد با استفاده از ابزارهای نظامی و امنیتی را متوقف کند.

این متن در ایرنا منتشر شده و انتشار آن در حالا زندگی به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.