رکورد ۲۶ نفری فوتی ناشی از کرونا در آذربایجان غربی تکرار شد

رکورد ۲۶ نفری فوتی ناشی از کرونا در آذربایجان غربی تکرار شد رکورد ۲۶ نفری فوتی ناشی از کرونا در آذربایجان غربی تکرار شد

ارومیه- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به افزایش قابل توجه تعداد بستری‌ها و فوتی‌های ناشی از شیوع بیماری کرونا در استان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته، شاهد فوت ۲۶ نفر دیگر بر اثر این بیماری در استان بودیم.

جواد آقازاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اظهار تاسف از تلفات بالای ناشی از کرونا در استان در هفته‌های اخیر افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۲۳۰ نفر نیز به خاطر ابتلا به بیماری حاد تنفسی در مراکز درمانی آذربایجان‌غربی بستری شده‌اند.

وی اضافه کرد: طبق آخرین آمار، تعداد بستری‌های ناشی از ابتلا به بیماری حاد تنفسی در آذربایجان‌غربی به ‌هزار و ۲۳۸ نفر رسیده که از این تعداد ۷۳۰ نفر مشکوک و ۵۰۸ نفر مبتلا به کرونا هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی بیان کرد: تعداد بستری‌شدگان در آی‌سی‌یو نیز ۲۲۷ نفر است که از این تعداد، ۶۸ نفر به دستگاه ونتیلاتور متصل هستند.

آقازاده با اشاره به افزایش ۲۶ نفری تعداد فوت‌شدگان بر اثر بیماری کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در آذربایجان‌غربی اظهار کرد: تعداد کل فوت‌شدگان در استان به ‌هزار و ۳۷۳ نفر رسیده که روند افزایشی آنان بسیار خطرناک است.

به گزارش ایرنا، آذربایجان‌غربی طبق اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جزء استان های با بیشترین تعداد فوتی در ۲۴ ساعت گذشته بود.

این استان طی حدود هفت ماه شیوع بیماری کرونا در کشور، سه خیز شیوع را پشت سرگذاشته و به نظر می‌رسد شاهد تداوم خیز چهارم این بیماری در استان باشیم که البته به احتمال زیاد خطرناک‌تر از گذشته خواهد بود.

پیشتر نیز معاون امور درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی نیز از پر بودن تخت‌های این بیمارستان مرجع بیماران کرونایی در استان و رییس دانشگاه علوم پزشکی نیز از وخامت بیشتر اوضاع در صورت تداوم روند بی توجهی مردم خبر داده بود.

تاکنون بیش از ۴۰ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر در دنیا و بیش از ۵۳۰ هزار نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند.

از مجموع یک میلیون و ۱۱۶ هزار نفر جان باخته بر اثر کرونا در کشورهای مختلف دنیا نیز ۲.۷ درصد مربوط به ایران است.

این متن در ایرنا منتشر شده و انتشار آن در حالا زندگی به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.